Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób pobrać pożyczkę pozabankową? Plusy i minusy kredytów bez sprawdzania historii w BIKu

Od naszych autorów

Każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie bardzo szybko potrzebować dodatkowych pieniędzy i będzie zmuszony zaciągnąć kredyt. Oczywiście procedury w bankach mogą trwać naprawdę długo, dlatego też ludzie coraz częściej wybierają kredyty pozabankowe. Przede wszystkim decyduje o tym szybka decyzyjność, jednakże nierzadko nie spełniamy wymagań, aby dostać pożyczę w banku. Na rynku istnieje coraz więcej miejsc, w których są one udzielane, z pominięciem wielu procedur.


Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Aby otrzymać kredyt od ręki często nie trzeba nawet wychodzić z domu. Obecnie niemal wszystko można wysłać online. Dlatego też dużą dobrą stroną jest właśnie szybkość. Nie musimy gromadzić bardzo dużo dokumentów, możemy również być już zadłużeni. Okres między dostarczeniem wniosku staje się niedługi. Najczęściej pożyczka bez BIKu przyznawana jest na niedużą kwotę. Jednocześnie czas spłaty bywa niedługi. Wszystko zależy od sumy kredytu. Zobacz: kredyt od ręki.

Co oczywiste firmy przekazujące takie pożyczki, muszą posiadać jakiekolwiek zabezpieczenie. Jeśli użytkownik musi pobrać dużą kwotę, często taką ochroną staje się nieruchomość. Wówczas oprocentowanie może być większe, ponieważ istnieje pewne ryzyko, jednak forma ta jest udostępniana dla każdego. Kolejną zaletą takiego rodzaju pożyczek są wspomniane już powyżej minimalne formalności. Nierzadko wystarczy dowód osobisty oraz wypełniony wniosek. Parabanki cechują się naprawdę dużą elastycznością względem klienta. Każdy posiada możliwość negocjacji warunków.

Wróćmy do pożyczki zaciąganej przez Internet. Uproszczenie jest o tyle duże, że pracownik może przyjechać do naszego domu, żeby dokończyć procedury. Istotne jest również to, że to często jedyna możliwość uzyskania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego typu kredytach nie wymagane jest też zaświadczenie o zarobkach. Oczywiście są również złe strony takich transakcji. Przede wszystkim oprocentowanie często jest naprawdę wysokie. Łatwo w sytuacji braku formalności popaść w błędne koło i pobierać kredyty w celu zamknięcia poprzednich, tym samym coraz bardzie się zadłużając.


polskie monety
Author: Fox Wu
Source: http://www.flickr.com
Pożyczki bez BIKu to również prowizje i inne opłaty, o których nierzadko nie jesteśmy informowani wprost. W związku z tym naprawdę warto szczegółowo zapoznać się z warunkami przyznawania, żeby nic nie uszło naszej uwadze. Wyłącznie dzięki takim praktykom możemy być pewni, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcemy. Pożyczki nierzadko są ryzykowne, aczkolwiek w dzisiejszych czasach niejednokrotnie są po prostu niezbędne. Niezależnie od tego, w jakich miejscach pobieramy kredyt, warto pamiętać o skrupulatnym zapoznaniu się z umową.