Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Największe spółki , które notowane są na obecnej w Polsce giełdzie - przejrzyj najświeższe informacje

Od naszych autorów

Giełda papierów wartościowych jest bez wątpienia czymś, co od bardzo dawna wzbudza naprawdę wielkie emocje. Jest bardzo wiele osób, które stawiają na granie właśnie na giełdzie. Jest to nieraz bardzo duże ryzyko, ale także bardzo duża szansa na zarobienie naprawdę ogromnych pieniędzy. Na działającej w naszym kraju giełdzie papierów wartościowych notowanych jest kilkadziesiąt spółek. Do tych największych bez wątpienia zalicza się PGNIG oraz JSW.


PGNIG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to bardzo duża spółka, która na terenie naszego kraju trudni się wydobywaniem nie tylko gazu, ale także węgla. Akcje PGNIG mają naprawdę bardzo dobre notowania. To właśnie dlatego akcje PGNIG cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to spółka, której historia rozpoczęła się w roku 1976. To właśnie wtedy powstało Zjednoczone Górnictwo Naftowe i Gazownicze. Już jednak 1 września 1982 roku podjęto decyzję o jego przekształceniu w Przedsiębiorstwo Państwowe PGNIG.

notowania na giełdzie
Author: Stéfan
Source: flickr.com
Cechowało się ono strukturą o charakterze wielozakładowym. W roku 1996 zakład ten zdecydowano się przekształcić po raz kolejny – tym razem przyznano mu właśnie charakter spółki akcyjnej. Spółka tworzona jest w tym czasie przez sześć zakładów gazowniczych stojących na czele wydzielonych okręgów. Swoje siedziby mają one w największych miastach, które znajdują się na terenie naszego kraju, między innymi w Gdańsku, Tarnowie oraz Poznaniu.

Czujesz, że niezbędny jest Ci bieżący tekst (http://www.pademeble.pl/113-meble-do-salonu-kolekcja-imperial) na ów ciężki temat? Nadchodzimy ze wsparciem - szczegółowe wiadomości odszukasz na naszej następnej stronie.

Kolejne lata przyniosły kolejne zmiany w strukturze spółki. Na giełdzie papierów wartościowych PGNIG zadebiutowało w roku 2005. Od tego wydarzenia akcje PGNIG cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów - . Interesującym jest fakt, że spółka miała zaskakująco udany debiut na giełdzie. Zaliczyła bowiem naprawdę duży wzrost notowania od razu pierwszego dnia obecności. Znaczenie PGNIG dla Polaków jest naprawdę ogromne. To bowiem właśnie ta spółka akcyjna gwarantuje nam dostawy gazu do domów. Nawet jeśli nie ogrzewamy domu przy pomocy pieca gazowego, to właśnie na gaz działa znaczna część używanych w kuchniach kuchenek.


Kolejną spółką notowaną na polskiej giełdzie jest JSW, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa. Akcje JSW także cieszą się niemałym zainteresowaniem. Akcje JSW są częścią tak zwanego indeksu WIG20 - więcej szczegółów. W lipcu 2012 roku akcje JSW zaczęły tworzyć również Respect Index, co bardzo dobrze obrazuje jak doniosła rolę odgrywają i jak wielkie znaczenie się im przypisuje.

Ten prezentowany tekst jest niezwykle interesujący? Zatem odszukaj więcej tutaj (https://kret-malepszy.pl/prace-rozbiorkowe), aby poznać jeszcze większą ilość faktów na omawiany temat.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest dzisiaj na terenie naszego kraju najbardziej znaczącym producentem węgla koksowego, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Obszar, z którego Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa węgiel zlokalizowany jest na terenie Górnego Śląska, a więc w tym regionie Polski, który doskonale znany jest z górnictwa. JSW zajmuje się głównie wydobywaniem, a następnie sprzedażą węgla kamiennego. Przeznaczony jest on głównie do zaspokojenia potrzeb energetycznych Polaków.