Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wyliczyć zwrot kosztów dla pracownika w podróży służbowej?

Od naszych autorów

Za czas wyjazdu służbowego pracownikowi przysługuje zapłata za pracę, diety, również zwrot wydatków z tytułu przejazdu, noclegów, dojazdów środkami komunikacji miejscowej, lub innych udokumentowanych kosztów wskazanych przez pracodawcę odpowiednio do umotywowanych potrzeb. Za zgodą pracodawcy pracownik może przebyć podróż służbową pojazdem który nie jest własnością chlebodawcy. Należy się mu w takim przypadku zwrot kosztów przejazdu w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów przez stawkę za kilometr przebiegu, ustaloną przez pracodawcę.

KPiR
Author: David G
Source: http://www.flickr.com
Rozliczenie delegacji pracownika państwowej, lub samorządowej placówki sfery budżetowej określa zarządzenie. Dla innych pracowników wysokość należności definiuje się w układzie zbiorowym pracy, albo regulaminie wynagradzania, a jeśli takie nie obowiązują, w umowie o pracę - kalkulator vatu. Czas delegacji pracującego to nie tylko czas pobytu w miejscowości, do jakiej pracownik pozostał skierowany, ale także czas przemieszczania się pracującego w celu dotarcia do wyznaczonej miejscowości i powrotu z niej. Jeżeli pracownik nie posiada zagwarantowanych darmowych kwater, ma prawo do zwrotu kosztów hotelu, lub noclegu w innym obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.

Podział środków trwałych jest usystematyzowanym zbiorem rzeczy majątku stałego służącym m.in. do celów ewidencyjnych, wyznaczaniu stóp odpisów amortyzacyjnych, oraz badań statystycznych - rozliczenie delegacji. W KŚT za kluczową jednostkę rejestrów przyjmuje się poszczególny składnik majątku trwałego spełniający ustalone role w procesie wytwarzania wyrobów i świadczenia usług. Może być nim budowla, urządzenie mechaniczne, albo wynajem długoterminowy osoba prywatna mechaniczny. Wyłącznie w nielicznych sytuacjach honoruje się w ewidencji przyjęcie za poszczególny przedmiot przedmiotu zbiorczego, którym może być skład przewodów rurociągowych, albo zespół latarni jednego rodzaju wykorzystywanych na terenie zakładu, ulicy, osiedla, zespoły komputerowe.kalkulator
Source: www.morguefile.com
Kalkulator VATu zezwala określić koszt produktów i usług w liczbie netto, lub brutto, w zależności od tego, jaka z wartości jest znana. Przepisy nie narzucają ograniczeń, od której wielkości powinien być on wyliczony - wfirma.pl sp. z o.o.. W wyliczeniach uwzględniane są wszystkie ustawowo przydzielane stopy VAT.