Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Opłacanie składek ZUS od pensji brutto.

Od naszych autorów

Otrzymując każdego miesiąca uposażenie za pracę można się zdumieć, że jest ono mniejsze od kwoty jaka jest umieszczona na umowie. Jeśli w ofercie o pracę umieszczona jest stawka wynagrodzenia brutto spróbuj zainteresować się ile dostaniesz wypłaty i oblicz netto z brutto. stawka brutto jest to wielkość jaką otrzymamy przed potrąceniem podatku i opłat obciążających pracownika.


W tym zawarte są również gratyfikacje i dodatki, zapłata za godziny nadliczbowe i nocki, ekwiwalent za urlop, zapłata za czas choroby oraz zasiłki ZUS. Po odliczeniu składek otrzymujemy pensję netto to znaczy kwotę jaką naprawdę dostaniemy.

Zobacz następne tego typu niezwykle cenne źródło informacji na objaśniany problem - kliknij tutaj i poznaj więcej w tekście (https://notariuszpokojski.pl/jak-sporzadzic-testament-aby-nie-dalo-sie-go-podwazyc).

Obliczanie wynagrodzenia netto (klik) nie jest proste dla zwykłego człowieka. Powinno się być świadomym, że odprawy emerytalne i rentowe, premie okolicznościowe, odprawy są zwolnione od potrąceń.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (http://adwokat-konysz.pl/zakres-uslug/przestepczosc-gospodarcza/) to nierzadko najbogatsze źródło danych? Tak jest i w tym wypadku - gdy wejdziesz na ten link, odkryjesz inne użyteczne wiadomości.

Odliczenia od pensji mogą mieć zakres obowiązkowy lub dobrowolny. Przymusowe to odliczenia na ubezpieczenie socjalne, zadatek na podatek od dochodu oraz składka na ubezpieczenie zdrowotne. Wobec tego, że to chlebodawca jest zobligowany do odprowadzania składek, otrzymujemy skromniej pieniędzy na wypłatę, ale zarazem zatrudniony nie musi się tym trudzić i kontrolować terminów składek.
obliczenia księgowe
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Takie obliczenia dotyczą w przypadku umowy o pracę, natomiast inaczej jest w wypadku, gdy posiadamy umowę cywilnoprawną. Wówczas wyliczanie uposażenia uzależnione jest od tego czy zatrudniony jest studentem poniżej 26 roku, w tych okolicznościach chlebodawca nie ma obowiązku regulowania opłat na ubezpieczenia socjalne i zdrowotne lub gdy pracownik jest już zatrudniony u drugiego pracodawcy, wtenczas odprowadzamy składkę na ubezpieczenie medyczne i zaliczkę na podatek od dochodu osób fizycznych. Wielkość składki ZUS (więcej) zależna jest od dochodów pracownika.


Jednak w przypadku osób mających własną wytwórczość minimalna opłata uzależniona jest od kwoty wyznaczonej na początku zaczynającego się roku. W roku 2015 podstawę naliczenia wielkości składek wynosi kwota 2 375,40 złotych. Składki na ubezpieczenie socjalne są obowiązkowe i zawierają: ubezpieczenie emerytalne, świadczenie pieniężne w wyniku utraty zdolności do pracy, ubezpieczenie chorobowe oraz wypadkowe. Autor