Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to też duże wyzwanie. Jak założyć działalność, jak poradzić sobie ze swoim biznesem?

Od naszych autorów

Każdy z nas zdaje sobie sprawę,albo przynajmniej się domyśla, że własna firma to duże wyzwanie.


Tu nawet nie chodzi tylko o zarządzanie przedsiębiorstwem, bo kłopoty pojawiają się już na samym początku, trzeba zadać sobie więc pytanie jak rozpocząć działalność gospodarczą?

Praca na swój rachunek to na pewno najskuteczniejsza droga do osiągnięcia stabilizacji materialnej i niezależności, to także możliwość zrealizowania własnych celów. Do zrobienia takiego sukcesu niezbędna jest ciężka praca oraz determinacja. Nie obejdzie sięjednak bez ogromnej wiedzy i doświadczenia. To kapitał na początek, który każdy ambitny musi sobie zapewnić rozpoczynając interes z własnym przedsiębiorstwem.
Stół z laptopami i dokumentami
Author: Kennisland
Source: http://www.flickr.com


Po pierwsze wypada rejestrować swoją firmę w Urzędzie Gminy lub Miasta. Tego typu wniosek możesz składać we wlanym zakresie,pisemnie, ale tylko za pomocą listu poleconego z potwierdzeniem przez notariusza podpisem. Możesz także to zrobić przez Internet. Wtego typu sytuacji musisz posiadać podpis elektroniczny. Jeżeli go nie masz musisz się udać do Urzędu Gminy i tam osobiście podpisać wniosek. Prawdopodobnie będziesz zmuszony pozyskać rozmaite zezwolenia i koncesje, jednak to jest zależne od profilu przedsiębiorstwa. W następnym kroku dokonujesz odbioru numer REGON.


Później musisz założyć rachunek w banku i robisz pieczątką firmową. A na sam koniec idziesz do ZUSu aby się ubezpieczyć. Jeżeli mamy pracowników, to każdy z nich musi zostać zgłoszony do ZUS, a także do Państwowej Inspekcji Pracy.Niemniej, warto pamiętać o kolejnych istotnych dokumentach, które z pewnością będziemy mogli wykorzystać w czasie działania naszej firmy. Na pewno więc przydatny będzie dokument nip 2 formularz.

Czy nasz tekst zdaje się być ciekawy? Chcesz zgłębić dużo wiadomości na ten temat? Więc idź tu lean six sigma i przeglądnij kolejny opis.

Jest to formularz, który służy do zarejestrowania identyfikacyjnego osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej, która nie ma osobowości prawnej, a jest podatnikiem lub płatnikiem. Tego typu dokument powinniśmy wypełnić na maszynie, komputerowo lub ręcznie, na pewno czytelnie, czyli wielkimi, drukowanymi literami, kolorem czarnym lub niebieskim. Należy pamiętać zresztą o tym jak wypełniać takie dokumenty, bo jest to konieczne także w przypadku dokumentów jak marża wzór.
Tags: