Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zachowywać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? O jakich rzeczach pamiętać, czego nie robić, żeby nie pogorszyć własnej sytuacji?

Od naszych autorów

Gdy ktoś zaprasza nas na rozmowę o pracę to znak, że nasze CV i list motywacyjny spodobały się osobie rekrutującej. Rozmowa ma na celu dobre poznanie i zweryfikowanie podanych przez nas informacji. Żeby więc dobrze wypaść na takiej rozmowie trzeba być faktycznie dobrze przygotowanym.


asessment center
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Rozmowa o pracę trwa z reguły od dwudziestu minut do nawet godziny, choć to rzecz jasna jest zależne od wielu czynników. Niektóre firmy proszą kandydatów, żeby rozwiązać test, jaki może pokazać nasze predyspozycje. Popularne są również tak zwane assesment center, to znaczy udział w zadaniach w grupach, które sprawdzą to, w jaki sposób odnajdujemy się w pracy zespołowej. W tego typu sytuacji spotkanie rekrutacyjne będzie trwać dłużej, natomiast najczęściej kandydat dostaje o tym wcześniej informacje.

Czasem także po wstępnej rozmowie następuje kolejna - dłuższa, w której zakwalifikowany do dalszego etapu kandydat musi się wykazać w ambitniejszych zadaniach. Odnośnie samej rozmowy o pracę, to powinno się zapamiętać, by zjawić się dobrze ubranym, należy również mieć pojęcie o tym co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej - więcej informacji happyhr.pl/rozmowa-kwalifikacyjna. Po pierwsze trzeba jasno i w konkretny sposób odpowiadać na pytania i nie kłamać. Jeśli czegoś nie wiemy, lepiej od razu się przyznać, miast brnąć w kłamstwo, ponieważ nic tym nie osiągniemy. Rozmowa kwalifikacyjna to na pewno forma autoprezentacji, więc pamiętajmy o treści, lecz również o formie. Poprzez swoje zachowanie w czasie tego typu rozmowy można pokazać, w jaki sposób radzimy sobie w stresujących sytuacjach, czy jesteśmy otwarci i komunikatywni. Tego typu informacje zdradza głównie mowa ciała, dlatego też nie można o tym zapominać.


rozmowa kwalifikacyjn
Ważne są czyny, więc uściśnij rękę rekrutera pewnie, to pokaże pewność siebie, ale nie do przesady.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten post? Bardzo nas to cieszy. Zatem zapraszamy do następnych tekstów - po prostu wejdź w link do serwisu (http://roofcor.pl/metody-elektryczne/).

Usiądź wygodnie, lepiej się natomiast nie opieraj, niewielkie wychylenie w przód pokaże zainteresowania. Lepiej nie splątywać rąk, gestykulujmy nimi spokojnie i swobodnie. Dobrze jest utrzymać z rozmówcą kontakt wzrokowy, nie wpatrujemy się w sufit ani w podłogę. Warto także uśmiechać się delikatnie. Przez cały rozwój zawodowy będziemy mieć wiele rozmów kwalifikacyjnych, warto więc pamiętać o tych zasadach - doczytaj .