Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Rozliczenie PITu 38

Od naszych autorów

Program PIT jest jednym z najlepszych programów na naszym rynku. Został sporządzony ze specjalnym naciskiem na doświadczenia użytkownika i naturalność eksploatacji. Ułatwieniem dla podatnika kreującego druk PIT-38 powinna być uzyskana od biura maklerskiego w terminie do końca lutego, oświadczenie PIT-8C.

Rozliczenie podatku PIT
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com

Powinno się jednakże wiedzieć, iż to na podatniku ciąży zobowiązanie zgodnego zapełnienia zeznania PIT-38 online i odprowadzenia odpowiedniej kwoty należnego podatku (polecamy w tym zakresie pitonline.pl). Chociaż jest to mało możliwe, to jednak błędy w zeznaniach dostawanych od biur maklerskich się zdarzają. Nasz makler nie zawsze musi również mieć pojęcie o wszystkich naszych interesach, może w inny sposób tłumaczyć przepisy skarbowe, lub też nie uwzględniać wszystkich ewentualnych do uwidocznienia wydatków uzyskania przychodu.

Zainteresował Cię rozważany tutaj wątek i szukasz oprócz tego uzupełniających danych? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (https://visaandwork.com/zezwolenie-na-pobyt-rezydenta-dlugoterminowego-ue/).


Toteż tak ważne jest, aby każdorazowo weryfikować dane i przy przekazywaniu sum na stosowną druk PIT-38 online należycie je korygować, jeśli jest taka konieczność. W razie wątpliwości, mamy możliwość zwrócić się do właściwego biura maklerskiego o wyjaśnienia i o poprawę omyłek. W Naprawdę, jeżeli podatnik ma rację, biura maklerskie dokonują poprawki PIT-8C, a potem wysyłają odpowiedni dokument po raz drugi podatnikowi i do skarbówki.

Skonstruowanie zupełnej informacji dotyczącej formularza PIT-8 to, w zależnie od stawek brokera, zapłata rzędu 30-50 zł (kiedy jednak okaże się, że inwestor ma rację, kwota musi być zwrócona). Należałoby zwrócić także uwagę, że coraz bardziej częsta staje się praktyka wysyłania przez domy maklerskie druków PIT-8C w typie pism elektronicznych, w zamian przesyłania ich pocztą (przeczytaj porady ekspertów w tym temacie). Jeśli więc będziemy zaniepokojeni, że nie otrzymaliśmy od naszego brokera druku PIT-8C na czas, poszukajmy pierw, czy taki PIT nie został dla nas udzielony do pobrania w Internecie. Zeznanie PIT-38 online 2015 składa się z tuzina części ułożonych od litery litery przestrzenne podświetlane A do L, z czego jednak końcową z nich (część L) zapełnia urząd skarbowy. Nie wykorzystujemy już numeru identyfikacji podatkowej, a do identyfikacji starczy nam numer PESEL
.