Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Zobowiązania chlebodawcy w stosunku do zatrudnionego

Od naszych autorów

Obowiązki chlebodawcy względem pracownika można w zasadzie podzielić na ogólne oraz szczegółowe. Wszystkie wynikają z regulacji prawa pracy bądź przepisów szczegółowych.




wykład
Author: hackNY.org
Source: http://www.flickr.com


obowiązek angażowania pracobiorcy i obowiązek wypłacania pracobiorcy uposażenia za pracę są to 2 najważniejsze ogólne obowiązki chlebodawcy. Pracodawca zobowiązany jest angażować pracowników zgodnie z kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym pracownika, a także jego stanem zdrowia. Zatrudnianie powinno odbywać się przy pracach, jakie dozwolone są dla poszczególnych osób. Pracodawca ma zadanie zaznajamiania pracowników, jacy podejmują zatrudnienie z zakresem ich obowiązków, a także z ich upoważnieniami.


Pracodawca winien zaaranżować proces produkcyjny jak też zapewnić, by przebiegał on w obranym porządku pracy. Dokładnie przejawia się to w tym, że pracodawca ma za zadanie dostarczenia pracownikom instrumentów oraz surowców niezbędnych do wykonywania zleconej pracy. Pracodawca musi dodatkowo czuwać nad tym, ażeby wiążący w zakładzie porządek pracy (Szukasz pracy? Rzuć okiem na oferty - workservice praca student wrocław) był przestrzegany poprzez pracowników. W tym celu powinien ogłosić regulamin pracy jak też wszelkie wewnętrzne rozporządzenia, które mają temu służyć.




Chlebodawca powinien także dążyć do uczynienia zakładu środowiskiem wolnym od dyskryminacji w zatrudnieniu, szczególnie ze względu na wiek, niepełnosprawność, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, orientację seksualną, a również ze względu na zaangażowanie na czas określony czy też nie określony bądź w pełnym albo w niepełnym wymiarze czasu pracy. Pracodawca ma też obowiązek wydać osobie zatrudnionej zaświadczenie o zatrudnieniu.