Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Serwis podatkowy|Internetowa strona podatkowa jako duże udogodnienie dla osób fizycznych

Od naszych autorów

Jedyna kwestia przed którą nie cofniemy się to zejście i podatki. W związku z tym powstaje mnóstwo aplikacji i udogodnień, by w miarę bezboleśnie pokonać okres rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym.
W ostatnim czasie powstał portal podatkowy, który jest wielkim udogodnieniem zarówno dla osób fizycznych, jak i biznesmenów. Portal ów zapewnia podatnikom dojście do indywidualnych danych podatkowych, mieszczących wszelkie dane (zobacz niszczenie dokumentów gdynia) skarbowe, płatnicze, operacyjne i marketingowe.


Wśród danych osiągalnych bez logowania podatnicy znajdą przede wszystkim informacje podatkowe, przemiany w rozporządzeniach i ich wykładnia, rozporządzenia i zobowiązania podatników, informacje o ulgach i abolicjach. W owej części umiejscowione będą też wszelakiego typu blankiety, zarówno te interaktywne do składania drogą elektroniczną, jak i te standardowe do wydruku, razem z komendami ich zapełniania.Sprawdź więcej o serwisach poświęconych podatkom.
podatki
Source: flickr.com


Portal podatkowy gwarantuje dojście zarówno do materiałów edukacyjnych i informacyjnych w części ogólnodostępnej, co wymaga zalogowania się, jak i dostęp do własnych indywidualnych danych w programie podatkowym, które będzie można korygować dopiero po zalogowaniu się na swoje konto. Po wykonaniu profilu klienta w portalu, obywatel będzie mógł się zalogować wykorzystując nazwę użytkownika i hasło. Obywatel będzie mógł upełnomocnić różne jednostki do wglądu w własne dane skarbowe. Nadanie prawa do wglądu w konto podatnika dla jednostki trzeciej, oraz kierowanie tymi prawami będzie możliwe z poziomu po zalogowaniu w Portalu Podatkowym. Zapoznaj się z przykładowym serwisem podatkowym.
Portal podatkowy gwarantuje też przyjęcie poczty z administracji skarbowej np. werdyktów, wezwań, postanowień o wszczęciu działania, upomnień, tytułów wykonawczych, ogłoszeń o zamiarze wszczęcia inspekcji skarbowej. W tym miejscu jest możliwość pozyskać wstępnie dokonane zeznanie skarbowe, wysłać pocztę do swojego urzędu podatkowego, również sprawdzić postać sytuacji. Jest to także punkt, gdzie można zgłaszać podania i automatycznie wytwarzać dokumenty i wypisy. Portal Podatkowy zapewni też wnoszenie żądań, komentarzy, odwołań, zażaleń za pomocą środków łączności elektronicznej.