Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Ciekawe sposoby przekazywania wiedzy dla osób dojrzałych i powtarzania wiedzy

Od naszych autorów

W świecie naukowym, a od niedawna również w biznesie, krąży pogląd, że użycie gier symulacyjnych podczas szkoleń generuje same plusy. Na pewno zabawy decyzyjne, podbijają atrakcyjność szkoleń, ale czy zyska się dzięki nim rezultaty, o których mowa? Co zyskamy wnosząc ten element do spotkania? Czy tego typu gra będzie potraktowana poważnie przez ludzi odbywających szkolenie?

gra towarzyska
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com
Jest całkiem sporo gier, w których uczestnicy przybierają pewne role. Popularna mafia, gry RPG, gry strategiczne... Wszyscy dość chętnie w nich uczestniczą, bo mają poczucie, że sporo jest w ich rękach i że świadomie kreują rolę konkretnej postaci. Lecz powstała baza gier, której zadaniem jest wyrobić u graczy jakieś mechanizmy reakcji, nauczyć ich pewnych treści albo najzwyczajniej w świecie powtórzyć wiedzę.

Dlaczego zrobiło się to popularne? Ponieważ zgodnie z teoriami psychologii uczenia się udowodniono, że wszyscy najlepiej uczą się przez działanie. Krąży opinia, że gry symulacyjne potrafią lepiej uczyć osoby dorosłe, które ze względu na wiek trudniej przyswajają nową wiedzę i często mają swoje własne, wyrobione przez lata techniki wykonania czy opracowania i bardzo trudno dokonać zmian w ich nastawieniu.

Jeżeli publikowany artykuł jest dla Ciebie wciągający, to zobacz również na pomocne wskazówki (http://murawski-bus.wroclaw.pl/ofirmie.php), które zawierają intrygujące dane - niewątpliwie Cię wciągną zupełnie!

Gry symulacyjne szkoleniowe czy warsztatowe mają w tym pomóc. Główny cel gier to ułatwienie rozwiązywania kłopotów, szybka ocena sytuacji, zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.



Gry mają także za zadanie pokazanie, że popełnione pomyłki można naprawić i że rozplanowanie zadań w teamie może dać naprawdę niezłe efekty. Możemy je spotkać zarówno na szkoleniu dla całego zespołu i kadry kierowniczej, ale czasem urozmaicane są nimi szkolenia dla trenerów (). Warsztaty prowadzone przez profesjonalistów już nie mają takiego stylu jak wykłady dla publiczności, po których następuje sprawdzian z wiedzy z określonego tematu. Obecnie szkolenia dla trenerów, dla personelu i dla kadry kierowniczej są multimedialne, często angażują wszystkie zmysły i są nastawione na zdobywanie nowych treści w działaniu.