Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/wsswinm.edu.pl/includes/menu.inc).

Potoczny język angielski, czyli to co będzie nam niezbędne, żeby móc porozumieć się z ludźmi w obcym języku

Od naszych autorów

Mnóstwo z nas uczy się angielskiego, a duża część rozpoczęła naukę już w szkole i dzisiaj kontynuuje ją na przykład w szkołach językowych. W wielu przypadkach wiadomości nabyte na lekcjach nie wystarczają w pełni, aby sprawnie porozumiewać się w obcym języku.

słowniki
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Mniej bądź bardziej skomplikowana gramatyka a także bardzo dużo słówek- kto nie zna tego problemu podczas uczenia się nowego języka? Nauczenie się na pamięć najważniejszych reguł tworzenia zdań nie zawsze jest pomocne w porozumiewaniu się obcokrajowcami. W języku angielskim, jak i w dowolnym innym języku, niezwykle istotna jest umiejętność rozmawiania tudzież rozumienia przekazywanych ustnie treści. To przede wszystkim w ten sposób porozumiewamy się z innymi ludźmi, przykładowo będąc z wizytą w obcym kraju. Oprócz listy słówek z podręcznika trzeba również przyswoić słowa, które są używane w języku potocznym. Mnóstwo słów może się od siebie różnić, a te podręcznikowe nie zawsze będą nam wystarczać. Nauka języka bywa bardzo skomplikowana, gdyż materiał materiały do chemii do nauki jest stosunkowo duży, warto wiec zwrócić uwagę na najbardziej potrzebne jego części - Ceneo.nauka języka angielskiego
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną rolę w nauce języka odgrywa samodzielne pogłębianie wiedzy. Oglądanie seriali w języku angielskim czy też słuchanie radia w języku angielskim może nam pomóc zaznajomić się z językiem obcym. Angielskie idiomy lub phrasal verbs możemy odnaleźć w internecie lub książkach, które są poświęcone jedynie tej części języka angielskiego. Internet jest niezwykle bogatym źródłem wiedzy na temat języka angielskiego, można w nim odnaleźć nawet mało popularne zwroty oraz przekleństwa po angielsku, które również warto przyswoić na wszelki wypadek. Przetłumaczenia dobrze nam znanych tekstów na język obcy może nam pomóc w nauczaniu. Dodatkowo oglądając na przykład ulubione seriale w w obcym języku, szybciej i skuteczniej możemy przyswoić najczęściej pojawiające się zdania.

W nauce języka najistotniejsza jest odpowiednia organizacja pracy oraz wybranie materiału, który będzie nam najbardziej potrzebny. Warto też skupić się na formach potocznych, gdyż takiego języka często będziemy używali, porozumiewając się z osobami z obcego kraju. Internet może stać się w takim przypadku niezwykle pomocny.